У п'ятницю 20 травня Спільнота CIS bankers в черговий раз відкрила двері готелю “Опера” для одного зі своїх знаменитих Т10 Форумів. І на цей раз не без протиріч. На початку дня, на першій панелі банкiри, юрист і політик обговорили які банки і чому швидше за все виживуть в проблемному банківському секторі України.

Василь Горбаль, народний депутат України 4, 5 та 6 скликань, почав панель з огляду банківського сектора і його проблем, після чого Ростислав Кравець, керуючий партнер юридичної компанії “Кравець і партнери”, розповів про правову основу для введення тимчасової адміністрації і про те, що відбувається на практиці. Він також розповів про судові позови і підстави для заперечування, схеми виведення активів акціонерів і вкладників. Цікавою точкою зору, заснованою на власному досвіді, поділився Олександр Лобанов, акціонер Unison Bank і Андрій Оністрат, колишній власник банку Національний Кредит. Планами на майбутнє від одного з найбільш успішних банків країни ПУМБ поділився Себастьян Рубай.

Стівен Фішер, Голова Правління Сітібанк Україна, модерував панель з Корпоративного банкінгу в Україні і мінливих потреб клієнтів банку, додав Євген Шевченко, Генеральний директор Carlsberg Ukraine. Цікаві ідеї по цій темі і про те, коли і яким чином банки можуть почати кредитувати знову, представили керівники Корпоративного бізнесу від Райффайзен Банку Аваль - Руслан Співак, Першого Українського Міжнародного Банку - Олексій Волчков та Голова Правління Піреус Банку Сергій Наумов.

Друга половина дня була присвячена Роздрібному бізнесу. Основні партнери Форуму Меллон Україна і постачальник банкоматів DIEBOLD оголосили про своє партнерство на українському ринку. Компанія Intellect Design з Індії разом з FBS-Group з Молдови, поділилася останніми пропозиціями в сфері банківських технологій.

Декілька керівників невеликих банків України провели експертну сесію, на якій разом з аудиторією обговорили, чому маленький це новий великий. Алла Комісаренко, Голова Правління Банку Конкорд і Артур Муравицький, Голова Правління Фінансбанку, говорили про те, чому клієнтам потрібні невеликі банки і які переваги роботи з маленькими банками. На цій же панелі Дмитро Ганзя, Голова Правління Артем-банку і Вадим Березовик, Голова Праління Банку Вектор обговорили, які стратегії повинні бути реалізовані невеликими банками для розвитку сталих бізнес-моделей. Олег Макарі, Генеральний директор FBS-Group поділився своїми знаннями та досвідом про те, як технології можуть посилити переваги і підтримати стратегії таких невеликих банків?

Під час останньої панелі дня акцент був зроблений на картковому бізнесі і мережах банкоматів. Антон Тютюн, заступник Голови Правління Ощадбанку і Артур Атанов, Член Правління, керівник роздрібного бізнесу UniCredit Bank говорили про банківське самообслуговування для зниження витрат і отримання додаткових доходів, а також про майбутнє карткового бізнесу з конкурентної точки зору. Галина Жукова, заступник Голови Правління Креді Агріколь Банку і Сергій Мамонтов, директор-Меллон Україна, обговорили банкоматні мережі банків і більш конкретно, що ж робити після зникнення мережі банкоматів “АТМоСфера”. Потім всі учасники панелі обговорювали як стимулювати клієнтів рухатися в бік безготівкового суспільства.

Понад 150 делегатів взяли участь у заході.